wtorek, 30 kwietnia 2013

Skarga na czynności komornika - wzór

skarga na czynności komornika - wzórSkarga na czynności komornika to szczególny środek zaskarżenia, który przysługuje na każdą czynność (ale też i zaniechanie) komornika (art. 767 kpc). Skarga na czynności komornika przysługuje stronie jak również innym osobom, których prawa przez czynność lub zaniechanie komornika zostały naruszone lub zagrożone.Sąd rozpoznaje skargę w terminie tygodniowym, co do zasady wniesienie skargi nie wstrzymuje postępowania egzekucyjnego.

Skarga na czynności komornika - porady praktyczne:

 • elementy: skarga na czynności komornika to pismo procesowe, tym samym powinna spełniać ogólne warunki pisma procesowego (art. 126 kpc): oznaczenie sądu, oznaczenie stron, oznaczenie rodzaju pisma, osnowę wniosku (mówiąc w dużym uproszczenie - to czego się domagamy wraz z uzasadnieniem), podpis, wymienienie załączników. Ponadto, należy wskazać jaką czynność komornika skarżymy (albo zaniechanie jakiej czynności), wniosek o zmianę,uchylenie lub dokonanie czynności wraz z uzasadnieniem. Wzór skargi na czynności komornika zamieszczam poniżej.
 • skargę składamy w sądzie rejonowy składamy do sądu przy którym działa komornik.
 • skargę na czynności komornika wnosi się w terminie tygodniowym od: daty czynności (gdy strona była przy niej obecna), dnia zawiadomienia albo dowiedzenia się o czynności (gdy brak było zawiadomienia. Skargę na zaniechanie czynności przez komornika wnosi się w również terminie tygodniowym od dnia, w którym czynność powinna być wykonana.
 • skarga na czynności komornika podlega opłacie - 100 zł (na rachunek sądu rejonowego do którego wnosimy skargę). Potwierdzenie uiszczenia opłaty najlepiej dołączyć do skargi.
 • do skargi należy dołączyć jej odpis. 

Wzór skargi na czynności komornika w formacje *.doc możecie pobrać z linka:

Skarga na czynności komornika - wzór


skarga wierzyciela na czynności komornika wzór
Skarga na czynności komornika - wzór

4 komentarze:

 1. A jak powinna wyglądać skarga, jeżeli istotą sprawy jest wniosek o wstrzymanie egzekucji do czasu wyjaśnienia sprawy (zostanie złożony sprzeciw od nakazu zapłaty, którego dotyczy egzekucja wraz z wnioskiem o przywrócenie terminu)?

  OdpowiedzUsuń
 2. a czy jest gdzieś dostępne pismo z wnioskiem o przywrócenie terminu? Bo 2 dni temu mi minął, a wyczytałam (chyba tu http://www.eporady24.pl/eksmisja_skarga_na_czynnosci_komornicze,pytania,4,55,2181.html), że można go przywrócić i jednocześnie złożyć z nim skargę. proszę o pomoc.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam, szerzej o przywróceniu terminu pisałem tutaj: http://prawnet.blogspot.com/2012/10/postepowanie-cywilne-przywrocenie.html#more

   Wniosek o przywrócenie terminu jest stosunkowo prostym pismem, musi Pani uprawdopodobnić w nim przyczynę uchybienia terminu. Wskazane jest do tego pisma załączyć (o ile takową Pani posiada) dokumentację potwierdzającą podaną przyczynę (np. dokumentacja leczenia szpitalnego itp.) W razie wątpliwości proszę o kontakt mailowy na: prawniczy.blog@gmail.com
   Pozdrawiam, Piotr Majewski

   Usuń
 3. WITAM SERDECZNIE.PROSZĘ O POMOC PONIEWAŻ KOMORNIK ZAJĄŁ MI 100%WYNAGRODZENIA Z TYTUŁU UMOWY ZLECENIE LECZ JEST TO MÓJ JEDYNY DOCHÓD A OPRÓCZ TEGO MAM MAMĘ NA UTRZYMANIU.SŁYSZŁAM ŻE JEŻELI MAM TĄ UMOWE OD DŁUŻSZEGO CZASU,POWTARZA SIĘ ITP TO KOMORNIK POWINIEN TRAKTOWAĆ JĄ JAK UM O PRACĘ I ZABIERAĆ MX 50%. BARDZO PROSZĘ O ODP SLODKIPIEGUSEEK@WP.PL

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...